Εντυπωσιακή η τελετή λήξης του 3on3 Festival Basketball Kos 2020
03/08/2020

Ολοκληρώθηκε με ιδιαίτερη επιτυχία τρίτο 3on3 Festival Basketball που διοργάνωσε ο Φοίβος στην πλατεία Ανταγόρα με την παρουσία αρκετών ομάδων όλων των ηλικιών αυτό το τετραήμερο. Στην παρουσίαση των αγώνων ο δημοσιογράφος Γ.Πίτσης και ο πρόεδρος της ομάδας, Νίκος Μιμερίνης.

Σε ότι αφορά τους νικητές το Da Luz κατάφερε να κάνει το 3/3 στην κατηγορία Best Of κερδίζοντας στον τελικό τους Boschetto ενώ το ίδιο έγινε και στην κατηγορία Over 40 με τους «Παραλίγο.Εντυπωσιακός ήταν ο τελικός των U18 με τους «Lights Out» να κατακτούν την πρώτη θέση.  Στην κατηγορία Open οι «Τρεις και ο Κούκος» πήραν την πρωτιά κερδίζοντας τους «3Κ» ενώ σε ότι αφορά τους διαγωνισμούς, στα τρίποντα νικητής αναδείχθηκε ο Βαλάντης Νικολάου και στις ελεύθερες βολές όπου διαγωνίστηκαν οι μικροί ο νεαρός Βασίλης Χατζημάρκος. Τις απονομές των βραβείων έκαναν ο δήμαρχος Κω Θεοδόσης Νικηταράς, η αντιδήμαρχος Πολιτισμού & Αθλητισμού Σέβη Βλάχου, ο αντιπρόεδρος του λιμενικού ταμείου Μπάμπης Ναβροζίδης , η υπεύθυνη Κοινωνικής πρόνοιας Σταματία Κανταρζή και στελέχη του Φοίβου