Παμπαίδες: Πρεμιέρα με το δεξί για τον Έσπερο
Αθλητισμός
23/09/2022

Με τον ιδανικότερο τρόπο ξεκίνησαν τα φετινά πρωταθλήματα της ΤΕΕΟΚ αφού στο ματς της πρεμιέρας Α.Ε Δικαίου και Έσπερος έλυσαν τις διαφορές τους στην παράταση. Οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά στο ημίχρονο με 10-20, με την Α.Ε Δικαίου να μην βρίσκει λύσεις στο σκοράρισμα και τον Έσπερο να κρατά σταθερά το προβάδισμα και στο φινάλε του 3ου δεκαλέπτου (20-29).

Στην 4η περίοδο η ομάδα του Δημήτρη Τζομάκα με μια αντεπίθεση διαρκείας και ένα επιμέρους σκορ 16-7 κατάφερε να οδηγήσει το ματς στην παράταση με τους Τσαγγάρη και Χατζηγιακούμη. Ο Έσπερος είχε τις λύσεις στο έξτρα πεντάλεπτο και με τους Χλαπάνη, Χατζηστέργο και Χότζα πήρε το ροζ φύλλο αγώνος με τον Χατζηγιακουμή ένα δευτερόλεπτο πριν το τέλος να αστοχεί σε δύο βολές και χάνει έτσι την ευκαιρία να στείλει το ματς ξανά στην παράταση.

Τα δεκάλεπτα ήταν: 7-6, 10-20(ημ.), 20-29, 36-36(κ.α.), 41-43

Διαιτητής: Πατμίου

Α.Ε. ΔΙΚΑΙΟΥ (Τζομάκας): Παρβέρης, Χατζηβελούδος, Τσαγγάρης 17(3), Κουλλιάς 3(1), Τατέλος, Χατζηγιακουμής 21, Χατζηκωνσταντίνος

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΩ (Χατζηστέργος): Ποταμιανός 2, Καρμένης, Χατζηστέργος Μ. 6, Σπατιώτης 6, Χλαπάνης 9, Χατζηστέργος Θ. 6, Λαουμζής, Παπαχρόνης, Χότζα 9, Πουλιού 5(1).