Πήρε το Κωακό ντέρμπι ο Α.Ο Αθλοπαιδιών Κω
11/12/2022

Στα χέρια του Α.Ο Αθλοπαιδιών Κω κατέληξε το Κωακό ντέρμπι αφού η ομάδα του Αλκιβιάδη Χατζηνικολάου επικράτησε με 3-0 σετ του Ανταγόρα. Οι τυπικά γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα το ματς και έχοντας καθαρό μυαλό σε επίθεση και άμυνα κατάφεραν να πάρουν εύκολα τα δύο πρώτα σετ (25-16) και (25-15). Ο Ανταγόρας προσπάθησε να ανεβάσει την απόδοση του και βελτιώθηκε στο τρίτο σετ όμως οι πορτοκαλί κατάφεραν πιο δύσκολα να το κατακτήσουν και αυτό (25-23) και να φτάσουν έτσι στην 2η νίκη τους σε τρία παιχνίδια στο πρωτάθλημα.

Τα σετ: 25-16 (20’), 25-15 (19’), 25-23 (30’)
Διαιτητές: Δημόπουλος- Μάζαρης
Α.Ο. ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ ΚΩ (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου): Καρδούλιας, Κώστογλου, Γιαννόπουλος, Δαρίδης, Ιντρισλάρι, Μαντούκος, Μωρές, Παπαϊωάννου Α., Περής, Χατζηάμαλλλος, Ξενίκας, Παπαϊωάννου Δ., Σαρικίζης.
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ:  Κακάνης, Κατσανάκης, Κουτσουράης, Μπίλλης, Πετρίδης, Φουντωτός, Κουλιέρης, Μελιανός, Μποτονάκης, Πρέζας, Χατζηζαχαρίας.