Την ήττα με 3-0 απ’ τον Ποσειδώνα Καρπάθου γνώρισε ο Καλυμνιακός στο πρώτο του ματς για το 2023
05/01/2023

Ξεκίνημα με το αριστερό στο 2023 έκανε ο Kαλυμνιακός, ο οποίος ηττήθηκε με 3-0 απ’ τον Ποσειδώνα Καρπάθου στο εξ αναβολής ματς της 4ης αγωνιστικής για τον 1ο όμιλο της Α’ Κατηγορίας. Η ομάδα του Γιάννη Καραμηνά πήρε εύκολα τη νίκη με δύο γκολ του Σταύρου και ένα του Νασόπουλου. Από την αρχή του αγώνα οι Καρπάθιοι ήταν καλύτεροι και προηγήθηκαν στο 11ο λεπτό με τον Νασόπουλο.

Στο 30ο λεπτό οι τυπικά γηπεδούχοι έκαναν το 2-0 με το Σταύρου και ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό 3-0 στο 64ο λεπτό. Σήμερα στις 19:30, στο Ε.Α.Κ. Ρόδου, θα διεξαχθεί το εξ αναβολής παιχνίδι της Α' Κατηγορίας ανάμεσα στον Καλυμνιακό και τον Ηρακλή Μαριτσών.