«Αγκαλιά» με τον τίτλο στην Κ-16 οι Αργοναύτες Καλύμνου (Video)
05/05/2023

Κοντά στην κατάκτηση του πρωταθλήματος της Κ-16 του Ομίλου νήσων είναι οι Αργοναύτες Καλύμνου που επικράτησαν σήμερα με 2-4 στην Κω, του Α.Ο Αθλοπαιδιών Κω στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα με τον Κουντούρη στο 9′ με τον Όμιλο στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου έφεραν τούμπα το ματς με τους Καρνέζο και Κυριόπουλο αλλά οι Καλύμνιοι είχαν την απάντηση.

Ο Αριστοκλής Λελέκης με ένα καταπληκτικό τέρμα έκανε το 2-2 στο 59′ ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα πήρε το ριμπάουντ μετά το σουτ του Φραγκονικόλα και έκανε το 3-2.  Στο 65′ ο Φραγκονικόλας με ένα δυνατό σουτ απ’ τα όρια της περιοχής έγραψε το τελικό 4-2.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Πατσιαούρας με βοηθούς τους Σιμίδη και Στρατίκη.