Ολοκληρώθηκε την Κυριακή 22 Οκτωβρίου η εκλογική διαδικασία για τους του Επιστημονικού Συλλόγου Πτυχιούχων Φυσικής Αγωγής Κω&Νισύρου.
Ο απερχόμενος πρόεδρος Στράτος Μπίλλης, δήλωσε στην κάμερα του Kos tv πως η συμμετοχή δεν ήταν ιδιαίτερη ικανοποιητική, ενώ τόνισε πως ουσιαστικά δημιουργήθηκε ένας νέος σύλλογος, με ένα νέο καταστατικό, με σκοπό να γίνουν δράσεις ωφέλιμες και για τους ίδιους τους γυμναστές αλλά και για τον κόσμο στο νησί.
Πρωταρχικός στόχος είναι η σωστή ενημέρωση για τα οφέλη της υγείας, με την οργάνωση μικρών ημερίδων, προκειμένου να πάψει να υφίσταται το ομιχλώδες τοπίο γύρω από τους επαγγελματίες φυσικής αγωγής.
Φωτογραφίες
Ρεπορτάζ