Επιτυχημένο Σαββατοκύριακο για τον Φιλίνο στο Τοπικό Πρωτάθλημα Δωδεκανήσου που διεξήχθη στην Κω
14/06/2021

2 ΧΡΥΣΑ, 4 ΑΣΗΜΕΝΙΑ, 2 ΧΑΛΚΙΝΑ και πρόκριση του Γιώργου Μπαραχάνου  στο Πανελλήνιο Ανδρών

Επιτυχημένο Σαββατοκύριακο για τον Φιλίνο στο τοπικό πρωτάθλημα Δωδεκανήσου που διεξήχθη στην Κω

2 ΧΡΥΣΑ

4 ΑΣΗΜΕΝΙΑ

2 ΧΑΛΚΙΝΑ

και πρόκριση για το πανελλήνιο ανδρών για τον αθλητή μας Μπαραχάνο Γεώργιο που για άλλη μια φορά έδειξε τις δυνατότητές του αλλά και για τους Καλσάτο Τάσο και Γεωργαντζή Δημήτριο στο τοπικό πρωτάθλημα Δωδεκανήσου στο οποίο συμμετείχαμε με τη πολυπληθέστερη ομάδα 13 αθλητών επί συνόλου 54 αθλητών. 27 αθλητές συμμετείχαν  από την  Κω (4 σύλλογοι) και 27 αθλητές από τη Ρόδο (4 σύλλογοι).

Κέλλη Γερασίμου Σεβαστούλα ασημένιο

Επίσης η συμμετοχή όλων των γυναικών είναι εξασφαλισμένη στο πανελλήνιο πρωτάθλημα

Ακόμα κέρδισαν άξια τη συμμετοχή τους στα πανελλήνια πρωταθλήματα ανδρών και master οι Μπαραχάνος Γιώργος Καλσάτος Τάσος Γεωργαντζής Δημήτρης .

Ειδική αναφορά οφείλουμε στα παιδιά της ακαδημίας μας που έδωσαν το παρών τόσες πολλές ώρες στον ήλιο και εμψύχωναν τους αθλητές.Μπράβο παιδιά.

Αναλυτικά τη πρώτη μέρα έγινε στην Αντιμάχεια ο αγώνας χρονομέτρου και τα κορίτσια μας CISCA FOURTOUNI και Ορφανουδάκη Αναστασία κατέλαβαν τη 1η και 2η θέση με 3η τη Χαριτίνη Χόνδρου του Σπάρτακου..Μαζί με Εφη Τσούτση και Ελένη Καραγιάννη του Ελαφου όλες οι αθλήτριες κέρδισαν τη συμμετοχή τους στο πανελλήνιο πρωτάθλημα master που θα γίνει στην Εύβοια

Στους άντρες ο Γιώργος Μπαραχάνος κέρδισε τη 4η θέση και τη 1η ανάμεσα στους Κώους. αλλά και τη συμμετοχή του στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Αντρών

Στους παίδες ο Σεμπάστιαν Ρόμαν στη πρώτη του συμμετοχή σε αγώνα κατέκτησε τη 5η θέση με 4ο τον Καρνέζο Ανδρέα του ΠΟΚ.

Στους master τη 2η θέση κέρδισε ο Χατζηδημήτρης Δημήτρης κτου Κωακού και τη 3η ο Γεωργαντζής Δημήτρης.Αμφότεροι κέρδισαν και τη συμμετοχή τους στο πανελλήνιο πρωτάθλημα master..6η θέση ο Καλσάτος Τάσος ,8η ο Παρασλαρίδης Αναστάσιος και 10η ο Κοτζαταπάνης Κώστας

Την επόμενη μέρα στον αγώνα αντοχής σε μια πολύ δύσκολη ώρα με πολύ ζέστη στις γυναίκες και πάλι πρώτη η CISCA FOURTOUNI με 2η την Κέλλη Γερασίμου Σεβαστούλα και 3η την Ορφανουδάκη Αναστασία οι οποίες ολοκλήρωσαν τους 3 γύρους του αγώνα

Στους παίδες σε εναν εντυπωσιακό αγώνα που κρίθηκε στα τελευταία μέτρα ο Σεμπάστιαν Ρόμαν κατέκτησε τη 2η θέση στη παρθενική του εμφάνιση σε αγώνα αντοχής δείχνοντας τη πολύ καλή δουλειά που κάνει με τη προπονήτριά του Ταμάρα Τουμπαζή.

Στους άντρες από πλευράς Κώων είχαμε την 7η θέση του Μπαραχάνου Γεώργιου αλλά και την 8η του Τσιφτσίδη Θεολόγου του ΠΟΚ

Στους master έγινε εντυπωσιακή μάχη με αδιαφιλονίκητο νικητή τον Χατζηδημήτρη Δημήτρη του Κωακού και 2ο τον Καλσάτο Τάσο ο οποίο με ένα εντυπωσιακό sprint στα τελευταια 500 μέτρα κέρδισε Ροδίτη αθλητή

Ευχαριστούμε τους αθλητές από τη Ρόδο που μας τίμησαν με τη παρουσία τους.

Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες και σε όλους τους διακριθέντες.