Πρωταθλητής της Κ12 ποδοσφαίρου ο Αντίμαχος!
16/05/2022

Η τελική φάση του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου της κατηγορίας Κ12, ολοκληρώθηκε χθες στο Παλιό γήπεδο Ανταγόρας με την παρουσία του προέδρου της επιτροπής καλλιέργειες της ΕΠΣ Δωδεκανήσου, Γιάννη Μικρόπουλου ο οποίος ευχαρίστησε τις ομάδες για την άψογη συνεργασία όλη την χρονιά.

Την 3η θέση στην κατηγορία Gold κατέκτησε ο Α.Ο Αθλοπαιδιών Κω, τη 2η ο Νικαγόρας Κεφάλου, ενώ μεγάλος νικητής αναδείχθηκε ο Αντίμαχος.

Στην κατηγορία silver ο Καλυμνιακός νίκησε στα πέναλτι τον Α.Ο Αθλοπαιδιών Κω 2, ενώ στην 3η θέση τερμάτισε ο ΠΑΟΚ Κω 2.

Μία όμορφη έκπληξη επεφύλαξαν οι άνθρωποι του Αντίμαχου στο μικρό αθλητή Ιουλιανό-Γεώργιο Κλιάσσιο που είχε τα γενέθλια του αλλά και στην πρόεδρο της ομάδας Κοκώνα Θεοφιλίδη! Έσβησαν την τούρτα τους σε ιδιαίτερα συγκινητικό κλίμα , με την πρόεδρο ειδικά να γίνεται μία αγκαλιά με τους πρωταθλητές της κατηγορίας!